Jak wygląda detoks po dopalaczach?

Detoks po dopalaczach w dużej mierze przypomina odtruwanie organizmu po narkotykach. W dopalaczach również bowiem zawarte są substancje psychoaktywne, które uzależniają psychicznie i fizycznie. Efekt jest więc taki, że w momencie ich odstawienia, pacjent zaczyna zmagać się z objawami zespołu abstynencyjnego. Z tego też powodu zaleca się, aby detoks od dopalaczy odbywał się w formie stacjonarnej, pod opieką lekarzy.

  1. Na czym polega detoks od dopalaczy?
  2. Jak długo trwa detoks?

Na czym polega detoks od dopalaczy?

Detoksykacja organizmu to proces, którego celem jest przerwanie ciągu przyjmowania substancji psychoaktywnych oraz bezpieczne usunięcie z organizmu toksyn gromadzących się w wyniku przyjmowania dopalaczy. Chodzi przede wszystkim o ustabilizowanie środowiska wewnętrznego organizmu. Detoksykacja nierozerwalnie wiąże się z objawami zespołu abstynencyjnego, których siła w dużej mierze zależy od stopnia uzależnienia. W przypadku silnego uzależnienia mogą to być urojenia i omamy, stany depresyjne, lękowe, nadmierne pobudzenie. W takiej sytuacji niezbędne jest wdrożenie leczenia farmakologicznego. Przy walce z dopalaczami konieczna jest stała opieka lekarska, jaką zapewnia m.in. https://medjol.pl. Ośrodek leczenia uzależnień jest w stanie poradzić sobie z koniecznością natychmiastowej detoksykacji w sytuacji zatrucia dopalaczami. Podczas terapii podaje się pacjentowi odpowiednie płyny, elektrolity, witaminy z grupy B oraz sole mineralne, które pozwalają przywrócić równowagę metaboliczną.

Jak długo trwa detoks?

Ośrodek leczenia uzależnień nie jest w stanie od razu precyzyjnie określić, ile potrwa detoks. Wszystko bowiem zależy od tego, jakie substancje psychoaktywne przyjmował pacjent, jak długo to robił, na jakim poziomie uzależnienia jest. Znaczenie ma również to, w jakim stanie pacjent zgłosi się do ośrodka leczenia uzależnień. Ponadto, detoksykacja po dopalaczach to tylko początek długotrwałego odwyku. Detoksykacja może trwać kilka dni, tydzień, a czasem dłużej. Poddanie się detoksykacji to pierwszy krok do rozpoczęcia terapii. Odtrucie organizmu z narkotyków ma na celu przywrócenie równowagi metabolicznej organizmu oraz ograniczenie nieprzyjemnych doznań psychicznych i fizycznych. Warto podjąć więc decyzję o pełnej detoksykacji pod opieką profesjonalistów, ponieważ tylko taka forma walki z dopalaczami zagwarantuje znaczną poprawę samopoczucia psychicznego i fizycznego. Detoksykacja otwiera szansę na powrót do normalnego funkcjonowania organizmu. Jest to jednak dopiero początek walki z nałogiem…